Oops...
Slider with alias slider 2 not found.

TRANSPORTO PRIEMONIŲ VERTINIMAS, AUTOMOBILIŲ VERTINIMAS, NEPRIKLAUSOMI VERTINTOJAI

Automobilio vertinimas, turbūt daugeliui žinomas ir girdėtas dalykas. Tai yra didelė pagalba tiek automobilio pirkėjui, tiek automobilio pardavėjui. Pardavėjui tai puiki galimybė lengviau parduoti transporto priemonę nešvaistant laiko už realią rinkos kainą, o pirkėjas gali būti ramus, kad nepermokės už perkamą automobilį bei turės galimybę gauti kredito paslaugas.

KOKIAIS PAPILDOMAIS ATVEJAIS GALI PRIREIKTI TRANSPORTO PRIEMONIŲ VERTINIMO?

 

 • Transporto priemonė apgadinta autoavarijoje, stichinės nelaimės metu arba kitais atvejais, siekiant nustatyti padarytą žalą (daugiau informacijos apie tai galite rasti transporto priemonių žalų nustatymo puslapyje);
 • Siekiama nustatyti, ar remonto darbai tiesiogiai susiję su transporto priemonės apgadinimais;
 • Taikomas transporto priemonės apmokestinimas ar draudimas;
 • Vykdomi teismo, hipotekos teisėjo nutarimai dėl turto išieškojimo ar teisingo atlyginimo;
 • Transporto priemonė įkeičiama, ja laiduojama ar garantuojama;
 • Taikomos įstatymo nustatytos bankroto procedūros;
 • To reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai ar kiti teisės aktai.

KAIP VYKSTA TRANSPORTO PRIEMONIŲ VERTINIMAS?

 

 

Automobilių, motociklų ar kitų transporto priemonių vertinimas nėra daug laiko užimantis procesas, tad, kad ši procedūra užtruks – jaudintis nereikėtų. Visų pirma užsakovui reikės pateikti nuosavybę įrodančius dokumentus, transporto priemonės registracijos liudijimą bei kitus reikiamus dokumentus. Tuo tarpu nepriklausomas vertintojas, laikydamasis vertinimo metodologijos bei kelių transporto priemonių vertinimo instrukcijos, parengs transporto priemonės vertinimo ataskaitą, kurioje aiškiai ir argumentuotai nurodys transporto priemonės vertę.

NUO KO PRIKLAUSO TRANSPORTO PRIEMONĖS VERTĖ?

Kadangi auto transporto rinka labai greitai auga bei keičiasi automobilio vertė gali priklausyti ne tik nuo automobilio stovio, tačiau ir nuo rinkos tendencijų. Keli esminiai faktoriai lemiantys transporto priemonės vertę:

 • Transporto priemonės markė
 • Transporto priemonės modelis
 • Transporto priemonės gamybos metai
 • Transporto priemonės rida
 • Transporto priemonės komplektacija
 • Transporto priemonės techniniai parametrai bei būklė
nepriklausomas-vertinimas
Kada reikalingas transporto priemonės vertinimas?

Rinkos vertė „Sodrai“

Žmonėms su specialiaisiais judėjimo poreikiais ir šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką, perkant automobilį, valstybė suteikia kompensacijas iki 2560 Eur. Aiškinantis, kokius dokumentus turi pateikti kandidatas, paaiškėja, kad reikalingi ne tik jau turimi dokumentai iš gydytojų, automobilio įsigijimo dokumentai, tačiau ir SODROS atstovų vadinama „nepriklausomo vertintojo pažyma apie transporto priemonės vertę“, kuri yra ne kas kita, kaip nepriklausomo vertintojo ruošiama ataskaita apie transporto priemonės vertę. Šiam tikslui ją ruošiame taikydami mažesnius paslaugų įkainius.

Rinkos vertė teisiniuose ginčuose

Teisiniu būdu dalijantis turtą (skyrybų atveju, akcininkų išsiskyrimo atveju ir pan.) atsiranda poreikis objektyviai nustatyti transporto priemonių vertę, nes, dažniausiai, abi pusės turtą įsivertina skirtingai. Mūsų vertintojų paslaugos padės turtą pasidalyti taikiai.

Rinkos vertė policijai, teismui

Po administracinio teisės pažeidimo susiduriama su situacija, kai pareigūnai ar tyrėjai nustato transporto priemonės vertę, o jos dydį reikia sumokėti valstybei kaip administracinės nuobaudos dalį. Pareigūnai transporto priemonių vertę nustato žinynų pagalba t.y. randa vidutinę rinkos vertę. Tokiu atveju, kai Jūs žinote, jog automobilis apgadintas, turi defektų, bet jo rinkos vertė yra įvertinta akivaizdžiai per aukšta, drąsiai kreipkitės į UAB „Nepriklausomas vertinimas“ – nustatysime realią automobilio vertę, sudarydami vertinimo ataskaitą ir pateikdami jums išvadą, kurios pagalba galėsite užginčyti administracinės nuobaudos dalies dydį.

Rinkos vertė lizingui

Prašant lizingo bendrovės finansavimo automobilio pirkimui, būna atvejų, kai neužtenka masinio turto vertės pateikiamos žinynuose. Tokiose situacijose reikalingas individualus transporto priemonės vertinimas.