Oops...
Slider with alias slider 2 not found.

Pagalba eismo įvykio vietoje

Atsitiko eismo įvykis, nežinote kaip elgtis?

Patyrus įvykį su transporto priemone pirmiausia būtina tinkamai įvertinti situaciją. Teisingas situacijos supratimas leis aiškiai užfiksuoti įvykio aplinkybes. Todėl būtina į susidariusią situaciją žiūrėti ramiai ir objektyviai.

 

Galimos įvykių rūšys:

  • Eismo įvykis
  • Gamtinių jėgų poveikis
  • Ugnies poveikis
  • Trečiųjų asmenų tyčiniai ar netyčiniai veiksmai
  • Kitas transporto priemonės apgadinimas
pildomi eismo įvykio deklaracijos dokumentai prie puodelio kavos

Eismo Įvykiai

Eismo įvykis traktuojamas tuomet, kai viešoje arba privačioje teritorijoje judant transporto priemonei žūsta ar sužeidžiami žmonės, sugadinama ar apgadinama bent viena transporto priemonė, krovinys, kelias, jo statiniai ar bet koks kitas įvykio vietoje esantis turtas. Nutikus tokiam įvykiui būtina gretai ir tinkamai priimti sprendimą.

 

Jei susidūrėte su kita transporto priemone ir abu eismo įvykio dalyviai sutinka dėl aplinkybių ir sutaria, kuris pažeidė kelių eismo taisykles, taip sukeldamas avariją, yra supildoma eismo įvykio deklaracija. Kai bent vienas eismo įvykio dalyvis nesutinka su aplinkybėmis ir pažeidimu, yra nukentėjusiųjų asmenų ar apgadintas kitas turtas (ne tik automobiliai), būtina kviesti kelių policiją, kuri atlikusi tyrimą priims sprendimą, kuris iš įvykio dalyvių pažeidė KET. Skirtumas tarp šių situacijų yra tas, kad po tyrimo policija skiria administracinę nuobaudą už kelių eismo taisyklių pažeidimą.

 

Iškilus klausimams, kaip tinkamai deklaruoti eismo įvykį, mes galime atvykti arba pakonsultuoti telefonu. Padėsime pateikdami savo nuomonę apie eismo įvykį, paaiškinsime, kaip tinkamai užpildyti eismo įvykio deklaraciją, informuosime, kur reikia kreiptis, jog žalos atlyginimo klausimai pasiektų tinkamą adresatą, pakonsultuosime dėl žalos dydžio, esant būtinybei, atliksime ir nepriklausomą žalos vertinimą.

Gamtinės jėgos ir kiti veiksniai

Įvykyje, kai Jūsų transporto priemonę apgadina kiti veiksniai ar kam nors priklausantis turtas (neskaitant transporto priemonių), – užgriuvo medis, pastato konstrukcija, nukrito tinkas, sniegas nuo pastato, užvirto ne jums priklausantis daiktas ir pan., eismo įvykio deklaracija nepildoma, o visais atvejais yra kviečiama policija, kad įvykio aplinkybės būtų fiksuotos tinkamai, bei nustatyta, kam priklauso Jūsų turtą apgadinęs objektas, dėl kurio Jūs patyrėte nuostolius – žalą.

 

Mes galime atvykti į įvykio vietą, patarsime kokių veiksmų reikėtų  imtis, apžiūrėsime apgadintą transporto priemonę, nustatysime padarytą žalos dydį ir pateiksime Jums nepriklausomo vertinimo ataskaitą, kurios pagalba galėsite pagrįsti patirtus nuostolius už jų padarymą atsakingam asmeniui.

Trečiųjų asmenų tyčiniai ar netyčiniai veiksmai

Vandalizmas, vagystės ar tyčinė trečiųjų asmenų veika – dar kita įvykių kategorija, į kurią patenka transporto priemonių savininkai. Šioje situacijoje, taip pat būtina informuoti VPK (Vyriausiąjį Policijos komisariatą) dėl patirtų nuostolių ir galimo kaltininko (kuris kartais būna aiškus iš karto, o kartais tik po policijos tyrėjų atlikto tyrimo), nustatymo.

 

Atvykę į įvykio vietą apžiūrėsime apgadintą turtą, patarsime, kokių veiksmų būtina imtis norint gauti žalos atlyginimą iš už žalos padarymą atsakingų asmenų. Po institucijos apžiūros atliksime žalos nustatymo apžiūrą, sudarysime nepriklausomą žalos vertinimo ataskaitą, kurios pagalba įrodysite patirtus nuostolius policijos tyrėjui ir žalą sukėlusiam asmeniui.