fbpx

Transporto priemonių vertinimas

Automobilių vertinimas - kas tai?

Automobilio vertinimas – tai didelė pagalba tiek automobilio pirkėjui, tiek pardavėjui. Pardavėjui tai puiki galimybė nešvaistant laiko lengviau parduoti transporto priemonę už realią rinkos kainą, o pirkėjas gali būti ramus, kad nepermokės už perkamą automobilį bei turės galimybę gauti kredito paslaugas.
Su vertinimu susiduriama paveldėjimo atvejais, kai reikia pagrįsti turto vertę notarui, bei draudimo bendrovėse įsitikinti, jog draudimas tinkamai nustatė žalos/nuostolio dydį bei ar tinkamai įvertino turtą prisiimdami draudimines rizikas.
Dažnai reikalingas realios rinkos vertės ar žalos nustatymas teismui – kai poros skiraisi ir dalijasi turtą, pažeidus KET taisykles, ar gavus kitą administracinę nuobaudą, kai vietoj turto konfiskacijos, skiriama bauda, lygi valdyto turto vertei.
Patyrus nuostolius dėl savivaldybių, turto valdytojų, prižiūrėtojų ar administratorių kaltės, jiems netinkamai prižiūrint priskirtus objektus (kelius, medžius, pastatus ir kt.), žalą būtina įrodyti atsakingiems asmenims, jei ginčas sprendžiamas taikiai, arba policijos tyrėjams, jei pildomas pareiškimas ir ginčas bus nagrinėjamas bendra civiline tvarka.
Valstybė neįgaliesiems ar juos prižiūrintiems asmenims skiria kompensacijas automobilio įsigijimui. Šiuo atveju „Sodrai“ būtina pateikti nepriklausomą transporto priemonės vertinimą.

Kaip atliekamas automobilių vertinimas?

Automobilių, motociklų ar kitų transporto priemonių vertinimas yra rinkos tyrimais ir matematiniais skaičiavimais paremtas procesas. Visų pirma užsakovui reikės pateikti transporto priemonės dokumentus (transporto priemonės registracijos liudijimą, sutartį, sąskaitą ir pan.), užsakovo tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas, tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas) bei kitus reikalingus ir turinčius įtakos transporto vertinimui dokumentus bei informaciją (išrašas apie transporto sukomplektavimą, įrodymai apie transporto pagerinimus, pažyma apie naudojimą nuomai, taksi ir pan.). Procedūra visada apibrėžiama sutartiniais įsipareigojimais, pasirašant vertinimo sutartį. Sutarus laiką ir vietą atliekama turto apžiūra, kurios metu surašomas transporto priemonės apžiūros aktas. Taip pat už vertinimo paslaugas pateikiama sąskaita faktūra, kurią užsakovas apmoka sutartyje numatytomis sąlygomis. Tuomet nepriklausomas vertintojas, laikydamasis vertinimo metodologijos bei kelių transporto priemonių vertinimo instrukcijos, parengs transporto priemonės vertinimo ataskaitą, kurioje aiškiai ir argumentuotai nurodys transporto priemonės vertę.

Mūsų specialistai dirba visoje Lietuvoje 24/7. Esant reikalui susisiekite su mumis ir pirmąją konsultaciją gaukite nemokamai.

Mūsų specialistai dirba visoje Lietuvoje 24/7. Esant reikalui susisiekite su mumis ir pirmąją konsultaciją gaukite nemokamai.

Kokiais atvejais gali prireikti transporto priemonės vertinimo?

Transporto priemonė apgadinta autoavarijoje, stichinės nelaimės metu arba kitais atvejais, siekiant nustatyti padarytą žalą (daugiau informacijos apie tai galite rasti transporto priemonių žalų nustatymo puslapyje);
Siekiama nustatyti, ar remonto darbai tiesiogiai susiję su transporto priemonės apgadinimais;
•  Taikomas transporto priemonės apmokestinimas ar draudimas;
Vykdomi teismo, hipotekos teisėjo nutarimai dėl turto išieškojimo ar teisingo atlyginimo;
•  Transporto priemonė įkeičiama, ja laiduojama ar garantuojama;
•  Taikomos įstatymo nustatytos bankroto procedūros;
•  To reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai ar kiti teisės aktai.

Nuo ko priklauso transporto priemonės
vertė?

Kadangi auto transporto rinka labai greitai auga bei keičiasi automobilio vertė gali priklausyti ne tik nuo automobilio stovio, tačiau ir nuo rinkos tendencijų. Keli esminiai faktoriai lemiantys transporto priemonės vertę:

  • Transporto priemonės markė
  • Transporto priemonės modelis
  • Transporto priemonės gamybos metai
  • Transporto priemonės rida
  • Transporto priemonės komplektacija
  • Transporto priemonės techniniai parametrai bei būklė
  • Transporto priemonės naudojimo intensyvumas, agresyvumas

Greičiau. Patogiau. Paprasčiau.

Įsigykite automobilio vertinimo ataskaitą internetu už fiksuotą kainą. Sutaupykite laiko ir pinigų.

Automobilio rinkos vertė SODRAI

Žmonėms su specialiaisiais judėjimo poreikiais ir šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką, perkant automobilį, valstybė suteikia kompensacijas iki 2560 Eur. Aiškinantis, kokius dokumentus turi pateikti kandidatas, paaiškėja, kad reikalingi ne tik jau turimi dokumentai iš gydytojų, automobilio įsigijimo dokumentai, tačiau ir SODROS atstovų vadinama „nepriklausomo vertintojo pažyma apie transporto priemonės vertę“, kuri yra ne kas kita, kaip nepriklausomo vertintojo ruošiama ataskaita apie transporto priemonės vertę. Šiam tikslui ją ruošiame taikydami mažesnius paslaugų įkainius.

Rinkos vertė teisiniuose ginčuose

Teisiniu būdu dalijantis turtą (skyrybų atveju, akcininkų išsiskyrimo atveju ir pan.) atsiranda poreikis objektyviai nustatyti transporto priemonių vertę, nes, dažniausiai, abi pusės turtą įsivertina skirtingai. Mūsų vertintojų paslaugos padės turtą pasidalyti taikiai.

Automobilio rinkos vertė policijai, teismui

Po administracinio teisės pažeidimo susiduriama su situacija, kai pareigūnai ar tyrėjai nustato transporto priemonės vertę, o jos dydį reikia sumokėti valstybei kaip administracinės nuobaudos dalį. Pareigūnai transporto priemonių vertę nustato žinynų pagalba t.y. randa vidutinę rinkos vertę. Tokiu atveju, kai Jūs žinote, jog automobilis apgadintas, turi defektų, bet jo rinkos vertė yra įvertinta akivaizdžiai per aukšta, drąsiai kreipkitės į UAB „Nepriklausomas vertinimas“ – nustatysime realią automobilio vertę, sudarydami vertinimo ataskaitą ir pateikdami jums išvadą, kurios pagalba galėsite užginčyti administracinės nuobaudos dalies dydį.

Automobilio rinkos vertė lizingui

Prašant lizingo bendrovės finansavimo automobilio pirkimui, būna atvejų, kai neužtenka masinio turto vertės pateikiamos žinynuose. Tokiose situacijose reikalingas individualus transporto priemonės vertinimas.

Call Now Button