fbpx

Transporto priemonių žalų vertinimas

Automobilių žalų vertinimo mitai:

Dažniausias mitas automobilių žalų vertinime – vos apžiūrėjus transporto priemonę, galima įvertinti ir pasakyti žalos dydį. Toks žalos dydžio nustatymas yra spėjimas, o ne techninių specifikacijų išmanymas. Dažniausiai tokie vertinimai baigiasi papildomom išlaidom, kurių, kreipiantis pagalbos į profesionalus, būtų galima išvengti.

Kitas, labai dažnai pasitaikantis mitas – garažo „specialisto“ išvados. Šios išvados labai dažnai prasilenkia su realybe. Tai yra paprasčiausiai dėl to, nes šie nesertifikuoti specialistai neturi reikiamų žinių bei įrankių įvertinti realią transporto priemonės žalą kuri susideda iš daugybės veiksnių.

Mūsų specialistai dirba visoje Lietuvoje 24/7. Esant reikalui susisiekite su mumis ir pirmąją konsultaciją gaukite nemokamai.

Pasitikėkite profesionalais. Mūsų specialistai dirba visoje Lietuvoje 24/7. Esant reikalui susisiekite su mumis ir pirmąją konsultaciją gaukite nemokamai.

Kaip vyksta automobilio žalos vertinimas?

Apžiūrėjus automobilį, būtina nustatyti pažeistų detalių remonto lygį ar detalių keitimo reikalingumą. Paprastai yra sudaromas keistinų ir remontuotinų detalių sąrašas. Naudojant duomenų bazes, gaunama laiko ir medžiagų išeiga, reikalinga pažeidimų atstatymui, pakeitimui arba paruošimui ir dažymui. Taip pat yra gaunamos naujų originalių detalių kainos, kurias teikia oficialūs atstovai Lietuvoje. Pagal automobilio gamybos metus ir ridą yra nustatomas detalių nuvertėjimas, kurį įvertinus yra apskaičiuojamas žalos dydis.

Joks žmogus negalėtų žinoti tiek duomenų – jie yra per daug įvairūs. Todėl tik apžiūrėjus automobilį nustatyti nuostolio dydį – beveik neįmanoma. Didelė klaida – pasitikėti neprofesionalų išvada. Dėl to nukenčia vartotojas. Tačiau blogiausia, kad dėl netikslių išvadų remontas dažnai atliekamas nekokybiškai ir kito autoįvykio metu transporto priemonės lūžta pusiau, variklis atsiduria salone ir pan., tad iškyla rimtas pavojus vairuotojų ir keleivių gyvybėms.

Kaip dirbame mes?

UAB „Nepriklausomas vertinimas“ – žalų vertinimo ekspertai nustato remonto išlaidas remdamiesi gamintojo technologijomis bei galiojančiomis žalų vertinimo tvarkomis, ruošia žalos dydžio nustatymo ataskaitas, kuriose yra nustatyta transporto priemonės vertė, sudaryta remonto išlaidų sąmata, o nustačius, jog remontas yra netikslingas, – apskaičiuota likutinė vertė. Taip pat nustatomas ir automobilių prekinės vertės netekimas.

Greičiau. Patogiau. Paprasčiau.

Įsigykite automobilio vertinimo ataskaitą internetu už fiksuotą kainą. Sutaupykite laiko ir pinigų.

Žalos apskaičiavimas draudimo bendrovei

Įsigaliojus transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo (TPVCAPD) įstatymui  su transporto priemone patekus į eismo ar kitą įvykį, dažniausiai prievolė atlyginti žalą tenka draudikui. Turėdami didelį užimtumą draudikai ne visada tinkamai įsigilina į tinkamą žalos įvertinimą, todėl Jūs turite teisę kreiptis į nepriklausomus vertintojus dėl objektyvaus žalos nustatymo – suruošime objektyvią žalos vertinimo ataskaitą, kurios pagalba galėsite susiderinti tinkamą žalos atlyginimą su draudiku taip apgindamas savo teises.

Retrospektyvinis žalos įvertinimas

Vertinimo tipas, kai žalos dydis nustatomas ne turto apžiūros datai, o praeities datai. Dažnai tai reikalinga užsitęsus tyrimams, paaiškėjus papildomoms aplinkybėms dėl atsakomybės ir pan. Padėsime Jums tokiose situacijose atlikę retrospektyvinį vertinimą, kaip tai yra apibrėžta LR įstatymuose.

Konsultacinis žalos dydžio nustatymas

Kai nėra galimybės apžiūrėti turto, o turite apgadinimų fotografijas, mes galime atlikti konsultacinį žalos įvertinimą ir pateikti išvadą pagal kliento pateiktas nuotraukas.

Žalos nustatymas tretiesiems asmenims

Transporto priemonės žalai atsiradus dėl trečiųjų asmenų tyčinės ar netyčinės veiklos (vandalizmas, vagystė, darbus atliekantys asmenys netyčia apgadina ir pan.),  dažnas nežino, kaip ir kiek įvertinti atsiradusius apgadinimus. Mes paruošime vertinimo ataskaitą, kurios pagalba galėsite taikiai sutarti su trečiuoju asmeniu dėl žalos atlyginimo, arba kokybiškai ginti savo teises bendra civiline tvarka teisme.

Žalos dydžio įrodymas savivaldybėms ir priežiūros administratoriams

Nutikus įvykiui kelyje, kai už jo kilimą atsakingas kelią, ar jo prieigas, prižiūrintis asmuo (savivaldybės kelininkai, namo prižiūrėtojai ir pan.), užvirtus medžiui, užkritus ledams nuo namo, įvažiavus į duobę ir t.t., mūsų vertintojai atliks žalos nustatymo procedūrą, pateiks vertinimo ataskaitą su išvada apie žalos dydį, kurios pagalba galėsite paprastai sutarti su atsakingais asmenimis, o esant būtinybei, apginsite savo teises ir bendra civiline tvarka teisme.

Kitais atvejais reikalingas automobilio žalos nustatymas

Dažnos situacijos, kai transporto priemonių žalos nustatymas reikalingas nestandartiniam atvejui, vidinėms juridinių ar fizinių asmenų reikmėms, policijos tyrėjams dėl ikiteisminio tyrimo ir pan. UAB „Nepriklausomas vertinimas“ atlieka atitinkamą žalos nustatymą.

Call Now Button